In: Uncategorized0

Polystyrénbetón:

Polystyrénbetóny – je to ľahký betón zložený z cementu, polystyrénovej drte, vody a prísad. Vyrába sa ako hustá kašovitá zmes, ktorá dokáže držať požadovaný tvar. Je určený ako podklad pod hydroizolácie na strechách alebo ako vyrovnávacia vrstva pod potery. Dá sa aplikovať v spádoch aj v rovine. Jeho súčiniteľ tepelnej vodivosti je po dozretí 0,090 W/mk. Váha 1m3 je asi 300 – 600 kg. Pri 5 cm vrstve je to 15 – 30kg/m2.

Hlavnou oblasťou použitia je zhotovovanie spádových vrstiev striech, prípadne vyrovnávacích vrstiev šikmých striech so sklonom neprevyšujúcim 15° opatrených krytinou s trapézovým alebo vlnitým prierezom.

Vzhľadom na nízku objemovú hmotnosť polystyrénbetónu nie je spravidla potrebné pri rekonštrukcii plochej strechy strhávať jestvujúce vrstvy.

K hlavným kladom polystyrénbetónu patria zníženie hmotnosti stavebných a strešných konštrukcií, wholesale jerseys nehorľavosť, rozmerová stálosť a jednoduchá možnosť výrob podľa požadovanej hmotnosti a pevnosti.

var proj=jQuery;proj.noConflict();proj(document).ready(function(){“use strict”;proj(“.royalslider-token-606bccc29a7d0”).royalSlider({“slidesSpacing”:1,”arrowsNavAutoHide”:false,”autoScaleSlider”:true,”keyboardNavEnabled”:true,”imageScaleMode”:”fill”,”autoScaleSliderWidth”:848,”autoScaleSliderHeight”:”500″,”transitionType”:”move”,”loop”:false,”easeInOut”:”easeOutExpo”,”easeOut”:”easeOutExpo”,”sliderDrag”:true,”autoplay”:{“enabled”:true,”delay”:5000}});});